• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Trenyolu Polikliniği Çok Daha İyi Noktaya Gelecek”
12 Temmuz 2019 Cuma Saat 13:35

“Trenyolu Polikliniği Çok Daha İyi Noktaya Gelecek”

Sağlık Bakanı Ali Pilli Sağlık Merkezlerine ziyaretlerini sürdürüyor. Sağlık Bakanı Ali Pilli, Trenyolu Polikliniği'ni ziyaret ederek, Sorumlu Hekim Dr. Saffet Tanıl’dan bilgi aldı. Ziyareti sırasında BRT’ye açıklama yapan Bakan

Sağlık Bakanı Ali Pilli Sağlık Merkezlerine ziyaretlerini sürdürüyor.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Trenyolu Polikliniği’ni ziyaret ederek, Sorumlu Hekim Dr. Saffet Tanıl’dan bilgi aldı.

Ziyareti sırasında BRT’ye açıklama yapan Bakan Pilli, Trenyolu Polikliniği’nde çalışan herkesin özveri ile görevlerini yerine getirdiğini ifade etti.

Trenyolu Polikliniği’nin önemine işaret eden Pilli, Trenyolu Polikliniği gibi yerlerin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yükünü hafiflettiğini belirtti.
Bakan Pilli, temel sağlık hizmetlerini güçlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı.
Pilli, “Trenyolu Polikliniği’ni mevcut durumundan daha güçlü hale getirirsek Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin yükünü oldukça hafifleteceğiz. Çünkü burası Lefkoşa’nın beynidir. Ulaşımı kolay ve hastanın ilk müracaat ettiği yerdir” dedi.

Trenyolu Polikliniği’nde faaliyette olmayan odaların da devreye konulacağını kaydeden Pilli, doktor ve personel takviyesi de yaparak mevcut kapasitenin iki katına çıkarılacağını söyledi.

Pilli, halka daha iyi hizmet verebilmek için, sağlık yatırımlarını maksimum seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını kaydetti.
Bakan Pilli, eksikliklerin en kısa sürede giderileceğini ve Trenyolu Polikliniği’nin birkaç ay içerinde çok daha iyi noktaya geleceğini vurguladı.

Bu haber toplam 139 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans