• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 Bölgeyi  Kapsayacak Emirname İskele’De Bugün Ele Alındı
24 Kasım 2018 Cumartesi Saat 23:50

3 Bölgeyi Kapsayacak Emirname İskele’De Bugün Ele Alındı

Bir süredir gündemde olan 3 bölgeyi kapsayacak emirname İskele’de bugün ele alındı. İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, bölge muhtarları ve belediye meclis üyelerine Gazimağusa, Yeniboğaziçi ve İskele bölgesini kapsaması hedefl

Bir süredir gündemde olan 3 bölgeyi kapsayacak emirname İskele’de bugün ele alındı.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, bölge muhtarları ve belediye meclis üyelerine Gazimağusa, Yeniboğaziçi ve İskele bölgesini kapsaması hedeflenen emirnameyle ilgili bilgilendirdi.

Sadıkoğlu, Merit Cyprus Gardens Otelde düzenlediği toplantıda Gazimağusa, Yenboğaziçi ve İskele Emirnamesinin hazırlanma sürecini anlatarak, İçişleri Bakanlığının 2016 yılında İskele ve diğer iki bölge için imar planı çalışmasını başlattığını anımsattı.

Sadıkoğlu, bu çalışmalara maddi ve manevi destek verdiklerine işaret ederek, imar planı çıkmadan önce gelişimi de yavaşlatma ve kontrol altına almak adına çıkarılan emirnamelerin başarısız olduğunu belirtti.

Sadıkoğlu, emirnamelerin gelişmekte olan bölgelerin gelişimine engel olduğunu söyleyerek, “Emirnamelere karşı değiliz ancak başlangıç ve bitiş tarihlerinin belli olması gerekir” dedi.

2004 yılında yapılan Karpaz Emirnamesinin hala kaldırılmadığına işaret eden Sadıkoğlu, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ile yapılan görüşme neticesinde çalışmaların 30 Kasıma kadar uzatıldığını anlattı.

Hazırlanmakta olan emirnamenin bir buçuk yıllık süre zarfında yürürlükte olmasının planlandığını ifade eden Sadıkoğlu, bir buçuk yıl sonra çıkması planlanan imar planının da karşılıklı bilgi alışverişinde bulunularak ve anlaşılarak hazırlanması gerektiğini vurguladı.

İskele bölgesinin özellikle turizm bakımından hızlı bir şekilde geliştiğine işaret eden Sadıkoğlu, “İskelenin nasıl büyüyeceği bizler için çok önemeli, İskele Turizm kenti olma yönünde ilerliyor emirnamede bu göz ardı edildi” dedi.

Toplantı imar planı hakkında verilen detaylı bilginin ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla son buldu.

Bu haber toplam 9 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans