• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zeytin Dalı Harekatı Devam Ediyor
31 Ocak 2018 Çarşamba Saat 09:05

Zeytin Dalı Harekatı Devam Ediyor

Suriye’nin Afrin kentinde teröristlere karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 10’uncu gününde. Dün Burseya Dağı’nın ele geçirilmesinin ardından stratejik öneme sahip bir diğer nokta olan 915’inci Tepe’nin kontrolü de bugün öğ

Suriye’nin Afrin kentinde teröristlere karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 10’uncu gününde.

Dün Burseya Dağı’nın ele geçirilmesinin ardından stratejik öneme sahip bir diğer nokta olan 915’inci Tepe’nin kontrolü de bugün öğle saatlerinde sağlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, toplam 597 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 21 noktanında örgütten kurtarılmış olduğunu kaydetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun, Suriye’nin Afrin kentinde teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı 10’uncu gününde devam ediyor.

Dün öğle saatlerinde stratejik öneme sahip Burseya Dağı, hava bombardımanın ardından yapılan kara harekatıyla PYD/PKK’nın elinden alınmıştı.

Bugün ise, Kilis-Hatay hudut bölgesindeki Darmık Dağı çevresinde belirlenen terör hedeflerine Fırtına obüsleriyle zaman zaman atış gerçekleştiriliyor.

Terör örgütüne ait hedeflerden dumanlar yükselirken top sesleri, Kilis’in sınır hattındaki bazı köylerden duyuluyor. Türk savaş uçakları da sınırda uçuş yapıyor.

Bu arada Zeytin Dalı Harekatı’nı yöneten İkinci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, teröristlerden arındırılan Burseya Dağı’nda incelemelerde bulundu.

Harekat kapsamında Afrin’in batısında gerçekleştirilen operasyonda stratejik 915’inci Tepe de ele geçirildi.

Afrin’in batısındaki Racu belde merkezinin güneyindeki 915’inci Tepe’ye yönelik sabah saatlerinde başlayan operasyon sayesinde belde çevresinde terör örgütü PYD/PKK’ya karşı tüm hakim noktalar kontrol altına alındı.

Öğle saatlerinde teröristlerden arındırılan 915’inci Tepe’nin de alınması ileAfrin’in beş beldesinde 15’i köy, biri köy altı yerleşim ile 5’i stratejik dağ ve tepe olmak üzere 21 nokta örgütten kurtarılmış oldu.

Harekat kapsamında toplam 597 terörist de etkisiz hale getirildi.

Öte yandan Türkiye’nin Afrin’den sonra harekat gerçekleştirmeyi düşündüğü Menbiç’le ilgili olarak ABD Merkez Kuvvetler CENTCOM’dan açıklama geldi.

CENTCOM Komutanı General Joseph Votel, Menbiç’ten ayrılmayı düşünmediklerini söyledi.

Bu haber toplam 173 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans