• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dp, Tdp Ve Hp Parti Meclisleri Bu Akşam, Ydp Parti Meclisi Toplantısı İse Yarın Toplanacak
29 Ocak 2018 Pazartesi Saat 13:28

Dp, Tdp Ve Hp Parti Meclisleri Bu Akşam, Ydp Parti Meclisi Toplantısı İse Yarın Toplanacak

Erken genel seçimlerin ardından koalisyon kurma çalışmaları devam ediyor. Demokrat Parti (DP) Meclisi bu akşam saat 18.00’de, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile Halkın Partisi (HP) saat 19.00’da toplanacak.  Yeniden Doğuş Partisi (YDP) i

Erken genel seçimlerin ardından koalisyon kurma çalışmaları devam ediyor. Demokrat Parti Meclisi bu akşam saat 18.00’de, Toplumcu Demokrasi Partisi ile Halkın Partisi saat 19.00’da toplanacak. 

Yeniden Doğuş Partisi ise yarın saat 17.00’de parti meclisi toplantısı yapacak. Cumhuriyetçi Türk Partisi  ile Ulusal Birlik Partisi’nin bugün için planlanmış herhangi bir parti meclisi toplantısı yok.

Cumhurbaşkanı tarafından hükümeti kurma görevi verilen UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, CTP, TDP, DP ve YDP ile görüşmüştü. Özgürgün yaptığı görüşmelerin ardından, DP ve YDP ile üçlü koalisyona yönelik “hükümeti kurabilmek için bir ışık bulunduğunu” açıklamıştı.

Öte yandan CTP, DP, HP ve TDP başkanları da 7. görüşmelerinin ardından koalisyon görüşmelerini tamamladıklarını, sonucun olumlu olduğunu ve yetkili kurullarının bugün toplanarak ulaşılan sonucu değerlendireceğini belirtmişti.

DP bu akşam toplanacak Parti Meclisi’nde CTP, HP ve TDP ile dörtlü veya UBP ve HP ile üçlü koalisyona ilişkin kararını verecek.

Bu haber toplam 72 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans