• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükelçi Korkut’A Hasvak’Tan Ödül
16 Aralık 2017 Cumartesi Saat 07:40

Büyükelçi Korkut’A Hasvak’Tan Ödül

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatından sonra GATA'ya getirilen yaralı askerlere tedavilerinde destek olmak amacıyla Dr. Engin Öztürk'ün tek başına mal varlığını koyması ve gönüllü arkadaşlarının desteğiyle kurulan Türkiye D

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatından sonra GATA’ya getirilen yaralı askerlere tedavilerinde destek olmak amacıyla Dr. Engin Öztürk’ün tek başına mal varlığını koyması ve gönüllü arkadaşlarının desteğiyle kurulan Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı’nın kuruluşunun 43. yıldönümü dün akşam Ankara’da düzenlenen törenle kutlandı ayrıca ” Hasvak Sağlığa Emek Verenler Ödül Töreni” de gerçekleştirildi.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vakıf Başkanı Dr. Engin Öztürk kısa bir de konuşma yaptı. Öztürk, Hasvak üyelerinin büyük bir özveri ile çalıştığını belirterek, 43 yıldır çok mutlu ve çok heyecanlı olduğunu, yurtiçi ve yurtdışında hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut’a vakfın kurluşunun başlangıcı olması nedeniyle ” İlk Adım Ödülü ” verildi.

Vakıf, imkanları oranında sağlık merkezleri inşa etmenin yanında ek bina, ameliyathane servislerinin inşasına da finans imkanı sağlıyor.

Bu haber toplam 94 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans