• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis Komitesinden Sağlıkla İlgili Tasarıya Onay
16 Aralık 2017 Cumartesi Saat 07:11

Meclis Komitesinden Sağlıkla İlgili Tasarıya Onay

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, Kamu Sağlık Çalışanları Değişiklik Yasa Tasarısı’nı oybirliğiyle onayladı. Tasarı, sosyal sigorta veya sosyal güvenlik yasaları kapsamında bulunan hekimlerin; kamu çalışanlarının maaşlar

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, Kamu Sağlık Çalışanları Değişiklik Yasa Tasarısı’nı oybirliğiyle onayladı.
Tasarı, sosyal sigorta veya sosyal güvenlik yasaları kapsamında bulunan hekimlerin; kamu çalışanlarının maaşlarının düzenlenmesini öngören yasa kapsamına geçmelerine olanak sağlıyor.

Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, UBP Milletvekili Ersin Tatar başkanlığında CTP milletvekilleri Birikim Özgür, Biray Hamzaoğluları ve Hüseyin Erçal’ın katılımıyla yapılan toplantıda Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Personel Dairesi, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi ve TIP-İŞ yetkilileri de davetli olarak yer aldı.

Açıklamaya göre Yasa Tasarısı, Kıbrıs Türk Sosyal Sigortalar Yasası veya Sosyal Güvenlik Yasası kapsamında bulunan hekimlerin, kendi tercihlerine bağlı olarak Kamu Çalışanlarının Aylık Maaş-Ücret ve Diğer Ödeneklerin Düzenlenmesi Yasası kapsamına geçmelerine olanak sağlamak amacıyla hazırlandı.

Bu haber toplam 62 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans