• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abd’Deki Davada Sarraf İfade Verdi
01 Aralık 2017 Cuma Saat 11:09

Abd’Deki Davada Sarraf İfade Verdi

ABD'deki Hakan Atilla davasında Sarraf ifade verdi. New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen iş adamı Rıza Sarraf, Atilla'ya

ABD’deki Hakan Atilla davasında Sarraf ifade verdi. New York’ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen iş adamı Rıza Sarraf, Atilla’ya “kesinlikle rüşvet vermediğini, ondan da böyle bir talep gelmediğini” söyledi.Duruşmanın üçüncü gününde, savcılık makamının tanığı Sarraf ifade vermeye devam etti.

Bir önceki gün duruşma salonuna mahkum kıyafeti ile getirilen Sarraf’ın dün takım elbise giymesi dikkati çekti.
Hala FBI gözetiminde olduğunu ifade eden Sarraf, “Cezaevinde aldığım tehditler nedeniyle FBI gözetimindeyim.” dedi. Sarraf tekrar hapishaneye dönüp dönmeyeceği konusunda ise kendisine herhangi bir söz verilmediğini söyledi.
Sarraf’ın avukatı Benjamin Brafman ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında soruşturma başlatılan New York Bölge Savcısı Joon H. Kim de duruşmayı takip etti.

Sarraf’ı sorgulayan savcılık yetkilisi Sidhardha Kamaraju’nın Hakan Atilla’ya rüşvet verip vermediği sorusuna Sarraf, “Kesinlikle hayır.” yanıtını verdi ve Atilla’dan da böyle bir talep gelmediğini anlattı.
İranlıların Halk Bankası yetkilileri ile Türkiye’de yaptığı toplantılar hakkında da soruları yanıtlayan Sarraf, İranlıların uluslararası ödemelerinin Halk Bankası tarafından doğrudan yapılması konusundaki baskı yaptığını ileri sürdü.

Sarraf, Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ve Atilla’nın talebin uygun olmadığını ve İran’ın uluslararası ödemelerine aracılık etmeyeceklerini ilettiklerini ifade etti.
Duruşma sırasında Sarraf ve Atilla arasında geçtiği iddia edilen iki ses kaydı da dinletildi. Atilla’nın avukatlarından Cathy Fleming ise savcılığın delil olarak sunduğu ses kayıtlarının doğruluğunun kanıtlanmadığını belirterek itiraz etti.

Fleming, savcılığın delil olarak sunduğu birçok belge, ses kayıtları ve WhatsApp mesajlarına da sürekli itirazda bulundu.

Bu haber toplam 94 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans