• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Bugün Başlayacak
14 Kasım 2017 Salı Saat 13:14

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Bugün Başlayacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü törenler ve etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bugün Bayrak Radyo ve Televizyonu’ndan yapacağı konuşma ile ba

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü törenler ve etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bugün Bayrak Radyo ve Televizyonu’ndan yapacağı konuşma ile başlayacak. Kutlamalar çerçevesinde bugün Cumhuriyet Şöleni var.

Yarın ise Başkent Lefkoşa ve ilçelerde törenler yapılacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bugün saat 12.00’de Bayrak Radyo ve Televizyonu’ndan yapacağı konuşma ile başlayacak. Ardından 21 pare top atışı yapılacak.

Kıbrıs Türk Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük için bugün saat 15.00’te Girne Kapısı’ndaki Dr. Fazıl Küçük büstü önünde bir tören gerçekleştirilecek. Saat 15.30 ise Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için TMT Mücahitler Anıtı önünde tören var.

Yarın ise Başkent Lefkoşa’da ve ilçelerde törenler düzenlenecek. Lefkoşa’daki ilk tören Lefkoşa Şehitler Anıtı önünde olacak. Tören, saat 08.00’de başlayacak.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı saat 09.00’da Cumhurbaşkanlığı’nda tebrik kabul edecek.

Daha sonra Lefkoşa Atatürk Anıtı’nda bir tören düzenlenecek. Tören saat 09.30’da başlayacak.Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde saat 10.00’da Dr. Fazıl Bulvarı’ndaresmi geçit töreni gerçekleştirilecek.Törende Cumhurbaşkanı Akıncı bir konuşma yapacak.

Solo Türk ekibinin gösterisi saat 15.00’de Girne Kordonboyu semalarında olacak.Yarın akşam ise Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, KKTC’nin 34’üncü Kuruluş Yıldönümü resepsiyonu verecek. Golden Tulip Otel’de yer alacak resepsiyon saat 19.00’da başlayacak.

Her yıl olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti’nden devlet ve hükümet yetkilileri de Cumhuriyet Bayramı’nda Kıbrıs Türkünün yanında olacak. Ayrıca Türkiye ve diğer ülkelerden heyetler Cumhuriyet Bayramı için KKTC’de.
Gençlik Dairesi tarafından düzenlenen 8. Cumhuriyet Şöleni de yarın Lefkoşa’da yapılacak.Yusuf Kaptan Futbol Sahası’nda yer alacak şölende konserler ve dans gösterileri sunulacak.

Cumhuriyet Bayramı coşkusu saat 17.00’den itibaren Lefkoşa Osman Paşa Caddesi ile Dereboyu’na taşınacak. Çeşitli etkinliklerin ardından saat 18.15’te meşaleli ve bayraklı kortej yapılacak.

Lefkoşa Şehitler Anıtı önünden başlayacak kortejin;Cumhuriyet Meclisi ve Asal Şube güzergahı takip edilerek Otobüs Terminali’ne ulaşmasıyla Cumhuriyet Şöleni Lefkoşa Otobüs Terminali’de devam edecek.

Buradaki şölende Cumhuriyet’in ilanını yansıtan video gösterimi, konserler ve dans gösterileri yer alacak. Buray ve Ziynet Sali konserleriyle devam edecek şölen havai fişek gösterisi ile tamamlanacak.

Bu haber toplam 104 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans