• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ateş Ve Diva Konseri Bellapais Manastırı’Nda Gerçekleşti
11 Kasım 2017 Cumartesi Saat 09:47

Ateş Ve Diva Konseri Bellapais Manastırı’Nda Gerçekleşti

Kemal Saraçoğlu Vakfı ve Temiz Kıbrıs Hareketi Yararına Düzenlenen Ateş ve Diva Konseri Bellapais Manastırında yapıldı. 28 Ekim 2017 tarihinde BellapaisManasırtırı’nda Grammy Ödül adayı Opera Sanatçısı ve KKTC vatandaşı DemetraMus

Kemal Saraçoğlu Vakfı ve Temiz Kıbrıs Hareketi Yararına Düzenlenen Ateş ve Diva Konseri Bellapais Manastırında yapıldı.

28 Ekim 2017 tarihinde BellapaisManasırtırı’nda Grammy Ödül adayı Opera Sanatçısı ve KKTC vatandaşı DemetraMustafaoğlu’nun önderliğinde, İstanbul’da yaşayan Uluslararası tanınmış Kontratenor Nuri Harun Ateş ve KKTC’nin genç ses ve sahne sanatçılarından 11 yaşındaki Peri Sualp sahne aldı.

Konserde İstanbul’dan gelen Piyano Sanatçısı Önder Cebeci ve KKTC’nin Çello Sanatçılarından Muharrem Cemoğlu sanatçılara eşlik etti.

Konser sırasında balerin EvgeniaZhilskaya danslarıyla şova renk katarak, Opera, Broadway, Disney, Türkçe ve İngilizce Pop Müziklerinden eserler seslendirildi.

KKTC Kültür Dairesi Müdürlüğü himayelerinde ve Temiz Kıbrıs Hareketi’nin düzenlediği, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı ve Temiz Kıbrıs Hareketi yararına Ateş ve Diva “Music on Fire” konserini Kemal Saraçoğlu Vakfı üye çocuk ve aileleri de beğeniyle izledi.

Konser öncesinde ArlekinoCyprus tarafından düzenlenen çocuklara yönelik kostüm partisi ile farklı aktivitelerin de yer aldığı eğlenceçocuklar tarafından beğenildi.
Gecenin sonunda Kemal Saraçoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nevhiz Özer KKTC Kültür Dairesi Müdürlüğü ve Eski Eserler ve Müzeler Dairesine, organizasyonu düzenleyen Temiz Kıbrıs Hareketine, destek veren tüm kurum ve şahıslara ve tüm katılımcılara teşekkür ederek sanatçılara anı plaketi sundu.

Fotoğraftakiler soldan sağa: Önder Cebeci, Nuri Harun Ateş, Muharrem Cemoğlu, DemetraMustafaoğlu, Peri Sualp, Hatice Salih Kerimgil,Nevhiz Özer, Ece Sualp, Övgü İnce.

Bu haber toplam 84 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans