• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastaneden Açıklama
22 Mayıs 2017 Pazartesi Saat 11:07

Hastaneden Açıklama

Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden basında hastane ile ilgili çıkan haberler konusunda açıklama geldi. Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Sonuç Büyük, bazı basın kuruluşlarının hastaneyi itibarsızlaştırmay

Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden basında hastane ile ilgili çıkan haberler konusunda açıklama geldi.

Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Sonuç Büyük, bazı basın kuruluşlarının hastaneyi itibarsızlaştırmaya çalıştığını belirtti.
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimliği, son dönemde bazı basın kuruluşlarının hastaneyi “hedef tahtası haline getirerek, itibarsızlaştırmaya çalıştığını” kaydetti.

Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Sonuç Büyük, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada bazı durumlarda deaylı araştırma yapmadan yanlış algılamalara neden olan haberler yapılmasının basın etiği açısından son derece sakıncalı olduğuna dikkati çekti..

Büyük, görüntülü haberlerin de izin alınarak, kişileri teşhir etmeyecek ve insanlarda travma etkisi oluşturmayacak şekilde yayınlanmasının önemine vurgu yaptı.

Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin kuruluşundan bu yana en donanımlı hastane konumunda olduğunu belirten Büyük, yıllardır zorda kalan her kamu ve özel sağlık kuruluşunun Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne “sığındığını” söyledi.

Büyük, “Yıllardır dışarıdan gelen her komplikeli hastaya bu hastane ve çalışanları bakmaktadır. Her hastanede olduğu gibi en yoğun bir şekilde çalışan bu hastanede de komplikasyonlar gelişebilmektedir. Önemli olan ortaya çıkan bu komplikasyonları tedavi etmektir. Basın ortamında tartışmak değil. Hastanede oluşan komplikasyonlarla ilgili olarak eğer ihmal veya malpraktis varsa, hastane yönetimi konuyu değerlendirir ve bir daha olmasın diye önlemler alır, gerekirse de soruşturma açar” ifadelerini kullandı.

Hastanenin, hali hazırda yeni ihale yasasından kaynaklanan alımlarda yaşadığı sıkıntıları olduğuna işaret eden Büyük, bu durumun en yakın zamanda düzene gireceğini anlattı.

“Hastanemiz hekim eksikliğine rağmen tamamen randevu sistemine geçmeye çalışmaktadır. Bir takım sorunlar yaşansa da hizmet kalitesi giderek artmaktadır” diyen Büyük, hastane çalışanlarının eldeki imkanlar çerçevesinde halka en iyi hizmeti vermek için çalıştığını kaydetti.

Büyük ‘En az %80 dolulukla hizmet veren hastanemizi kötülemekle elimize ne geçecektir. Sonuçta halkımız mağdur olacaktır. Hastane yönetimi olarak hastanemize karşı yapılan bu tür haberlerin son bulmasını temenni eder, herkesi olayları doğru bir şekilde yorumlamaya davet ediyoruz”
Büyük, koldaki enfeksiyon ile ilgili haberin araştırılarak kamuoyunun daha sonra bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 178 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans